Listopad 2008

Minx

26. listopadu 2008 v 6:11 | Nicole |  SG

Lily Allen - Alfie

25. listopadu 2008 v 19:01 | Nicole |  Hudebno
Nemám k ní, co dodat..prostě Lily..a ten Alfie je neskutečně hororistický...


Lily Allen - Alfie

Oh deary me,
My little brother's in his bedroom smoking weed,
I tell him he should get up cos it's nearly half past three
He can't be bothered cos he's high on THC.
I ask him very nicely if he'd like a cup of tea,
I can't even see him cos his room is so smokey,
Don't understand how one can watch so much TV,
My baby brother Alfie how I wish that you could see.

Chorus
Oh I only say it cos I care,
So please can you stop pulling my hair.
Now, now there's no need to swear,
Please don't despair my dear, Mon frere.

Oh Alfie get up it's a brand new day,
I just can sit back and watch you waste your life away
You need to get a job because the bills need to get paid.
Get off your lazy arse, Alfie please use your brain
Surely there's some walls out there that you can go and spray,
I'm feeling guilty yeah for leading you astray.
Now how the hell do you ever expect that you'll get laid,
When all you do is stay in playing your computer games?

Chorus

Oh little brother please refrain from doing that,
I'm trying to help you out, so can you stop being a twat.
It's time that you and I sat down and had a little chat,
And look me in the eyes take off that stupid fitted cap.

Chorus

Please don't despair
Please don't despair
Mon frere

Znovu prošpikovaná

19. listopadu 2008 v 20:41 | Nicole |  Žblebty
Zdravím,

po dlouhé době pár žvástů. Nevím čím to je, snad počasím, ale jsem v poslední době totálně vycuclá a nepoužitelná. A to nejen fyzicky, ale jak se zdá i psychicky..chlapi jsou svině..Již střízlivím z naivního ojínění láskou. Musím přiznat mám z toho opravdu tragickou kocovinu. Je mi zle..z něho..Jediné, co mě uklidňuje je, že se mi blíží snad můj rušnoalkoholický pátek. Když jsem byla ve svém citovém rozpoložení, ruplo mi v hlavě, jak neobvyklé, a znovu jsem se šla prošpikovat. Ano další piercing. Zjistila jsem, že mě uklidňuje cítit vpich jehli, tlak a jemná bolest. Ale musím se přiznat, můj herecký výkon u propichování měl být oceněn. Ale myslím, že mé krásné slečně z toho bylo hůř než mě. Nedivím se. Vypsáno. Dopsáno.
Přeji sladkou noc Nicole

Nicolai

14. listopadu 2008 v 14:11 | Nicole |  SG

Obřízka žen

10. listopadu 2008 v 15:03 | Nicole |  Žblebty
Ročně je ve světě obřezáno až 3 miliony žen - to je přes 8 tisíc denně. Osm tisíc zohavení, osm tisíc bolestí a nářků, osm tisíc každodenních hrůz.

Základní informace, podložené zprávou z UNICEF.


Tato praktika způsobuje nejen utrpení fyzické, ale i psychický šok, téměř vždy doživotní fyzické obtíže, u značného počtu žen celoživotní trauma, a nezřídka i smrt buď následkem infekcí, poporodních komplikací a nebo i sebevraždou denně rozřezávaných žen.


Skutečnost, že je ženská obřízka častější, než se věřilo, vyšla najevo díky lepšímu sběru dat. Zpráva UNICEF uvedla, že ročně se ve světě obřízka týká asi dvou milionů žen. Je tomu tak i přesto, že státy oficielně obřízku zakázaly, a například v Egyptě se oproti tomu rozmáhá.


Ženská obřízka je prováděna především ve 28 zemích subsaharské Afriky a částečně i v zemích Arabského poloostrova a Blízkého východu. Nejvíce obřízek je provedeno v Egyptě a Etiopii. Podle zprávy UNICEF je jen v těchto dvou zemích obřezáno více jak 1,5 milionů žen za rok. Světová zdravotnická organizace - WHO - uvádí, že na světě jsou každoročně tímto způsobem zmrzačeny celé tři miliony mladých dívek.A jak to vypadá v praxi?


Praxe obřízky, která zahrnuje odstraňování klitorisu a někdy i části stydkých pysků, se v některých, hlavně afrických kulturách považuje za rituál změny dívky v ženu a za způsob prevence před promiskuitou.


Zásah je pro postiženou velmi bolestivý, způsobuje dlouhé krvácení a v důsledku infekcí často končí smrtí. Mnoho žen, které obřízku podstoupily, pak celoživotně trpí depresemi a pocity strachu. Podle studií WHO pro 90% obřezaných žen je každý sexuální styk utrpením.


V některých zemích se také snížil věk obřezávaných dívek. Týká se to zejména Egypta, Pobřeží slonoviny, Burkiny Faso, Keni a Mali. Zdejší děvčátka tento rituál podstoupí většinou mezi čtyřmi a 12 lety, zaznamenány byly ale i případy obřízky malých, teprve ročních batolat, či týdenních kojenců.


Podle evropského měřítka a poznání je vlastně celý rituál obřízky žen pouhé zohavování genitálií. Postupně se stává celosvětovým problémem, jelikož mnoho uprchlických komunit ho uplatňuje i mimo Afriku. Díky všudy přítomné osvětě se postupně rozšiřuje názor, aby byl celý rituál postaven mimo zákon.V Africe se uplatňují tři způsoby obřízky:

Klitoridektomie tzv. Sunna cirkumcize (podle arabské tradice):

Odstranění předkožky klitorisu nebo i špičky klitorisu. Velké pysky a poševní vchod zůstanou nedotčeny. To vede k tomu, že žena neprožívá tolik vzrušení. Odstraněním špičky poštěváčku (klitorisu) nemusí dojít k absolutní ztrátě prožitku při ztopoření jeho zbytku.Klitoridektomie - excize:

Klitoris zcela odejme, někdy i s malými stydkými pysky. Je vcelku běžný v subsaharské a východní Africe a na Arabském poloostrově.
Faraonská obřízka - infibulace:

Při té se odstraní klitoris, malé i velké stydké pysky. Při tomto velikém zásahu rána silně krvácí. Rána se po zákroku sešije či se stáhne za použití trnů akácie. Zůstane malý otvor, který způsobuje bolestivé močení a nedovoluj pohlavní styk. Zákrokem se zajišťuje, aby necítily sexuální touhu. Po provdání následuje další bolestivý rituál - svatební noc. Pochva se musí opět naříznout manželem, aby se umožnil pohlavní styk.

Další problémy přichází při porodu.
Po porodu se opět zašívají, protože při sexu prý poskytují mužům iluzi milování s pannou.

Mladé dívky jsou připravovány na obřezání, tak mladí jsou muži soustavně připravováni na svůj úděl Rozparovače. Možnost bohatého sexuálního života je jim odepřena stejně jako ženám a v podstatě si ho ani nedovedou představit.

Snad se mi povedlo Vám nastínit aspoň trochu krutosti, které se dějí i v tak poměrně vyspělém světě 21. století. Pokud Vás to zaujalo natolik, že se chcete o tom dozvědět více naštivte tuhle stránku *klik* zde můžete shlédnout i videa a dočíst se o tomto zbytečném utrpení mladých žen.


Obřízka

10. listopadu 2008 v 14:09 | Nicole |  Žblebty
Ano čtete dobře. Nevím, jak jsem se k tomuto tématu dostala. Ale dostala. A proto bych ho ráda přiblížila i Vám. Dnes snad všechny mé poznatky shromáždím, roztřídím a uveřejním. Pokud jste se o obřízku nikdy nezajímali budete se velice divit, jaké bolesti podstupují nedobrovolně dívky v 21. století. Již teď mám na to svůj názor, ale to vše až po sléze. Takže snad vyčkávejte...

Posh

9. listopadu 2008 v 9:11 | Nicole |  SG

Korn - Coming Undone

8. listopadu 2008 v 18:18 | Nicole |  Hudebno
Tyhle chlapce mám hodně ráda i přes jejich komerčnost. Měla jsem to štěstí, že jsem je mohla vidět živě na jednom z jejich koncertů. A opravdu mě překvapili. Tolik energie. Tak velká bolest za krkem..


Coming Undone

Keep holding on
When my brain's tickin' like a bomb
Guess the black thoughts have come Again to get me
Sweet bitter words
Unlike nothing I have heard
Sing along mocking bird
You don't affect me

That's right
Deliverance of my heart
Be straight
Be deliberate

[Chorus]
Wait
I'm coming undone
Unlaced
I'm coming undone
Too late
I'm coming undone
What looks so strong
So delicate
Wait
I'm starting to suffocate
And soon I anticipate
I'm coming undone
What looks so strong
So delicate

Choke choke again
I thought my demons were my friends
Getting me in the end
They're out to get me
Since I was young
I've tasted sorrow on my tongue
And this sweet chugga gun
Does not protect me

That's right
Trigger between my eyes
Please strike
Make it quick now

[Chorus]

I'm trying to hold it together
Head is lighter than a feather
Looks like i'm not getting better
Not getting better

[Chorus]