Nenávist..

13. září 2008 v 14:59 | Nicole |  Má spisovna
Mohl by psát knihy o tom, jak krásným slečnám lhát, podvádět je a pomalu jim vymývat mozek jeho hořkosladkými řečičkami . O tom jak je získat, jak předstírat lásku. Ale v mysli mít pořád jen..co tam vůbec má? Na co tak často myslívá? Troufám si říct, že to budou pouze tři věci. Tou největší slastí je ten lahodný mok ve velkých dávkách. Druhou oblíbenou věcí zřejmě sličné slečny (och jak se mi hnusí nazývat slečny věcmi). A tou poslední je jeho pozérství a přetvářka. To ty hloupá bys mohla psát o nenávisti, kterou v tobě probudil. Proč ty? Ptáš se teď. Vybral si nesprávnou. Ne. To ty sis vybrala nesprávného. Lhář! Vzrůstá v tobě nenávist, tichá, pochmurná nenávist. Nenávist vyčkávající. Sypal na tebe laviny sladkých slov, ale při tom chladně voněl. Tak jako sníh. Sladký, ale chladně voní. Je muž bez vzpomínek. Pouho pouhý hříšník. Zahrává si. Nenávidíš ho. Zmiz.
Tvé tělo pokryly slzy padající již poněkolikáté po tvé tváři. Neplač hlupko, začne se tě zmocňovat strach a pak? Nepropadej. Drž se. Oplácej. Jednej stručně.
Krásná sněhová víla už odhodila svou ostražitost držet své tajemství. Vše ti vyzradila. O ní, něm. O těch dalších, které bez výčitek podváděl. Šílenství. Vyčkávej. Odplata ta přijde časem. Hyneš touhou oplatit mu krutě jeho zradu. Každý den, tolik hodin denně jsi dumala nad jeho osobou. Ale dopadla jsi na tu tvrdou zem a zatratila si svou duši. Bude těžké smýt špínu z tvého těla. Rady ostatních jsi přecházela. Poučování nevnímala. Tak čemu se teď divíš! Chceš pouze zpět své pohodlí, smát se. Chceš být zase tou dívkou. Chceš být novým člověkem. Tak buď. Snad nechceš být již odříznuta od věcí, které se vedle tebe děly a ty je jako zaslepená neviděla. Začínáš zase neodolatelně toužit po jiných. Tvé touhy se teď vztahují po teple, klidném spánku a opravdové lásce. Tvé bujaré hovory se točí kolem přátel a příbuzných, kteří tě milují. Jsi jiná. Začínáš znovu. Bez něj. Naposled sbohem.
Jeho sladkost ti zaplnila ústa, ale i ta časem zhořkla.. Nicole..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 denisa denisa | Web | 13. září 2008 v 23:16 | Reagovat

upsaly jsme se dablu,,,nezapomen,ze vsechno slibi vsechno da,ale skutecnost ta je zla...

2 Nicole Nicole | Web | 14. září 2008 v 10:35 | Reagovat

výstižné..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama