Členové

7. dubna 2007 v 18:28 | Nicoolka
Amy Lee
(červenec 1994 - říjen 2003)
- zpěv, klavír, klávesy
- spoluzakladatelka kapely

Amy Lynn Lee se narodila 13.12. 1981 v kalifornském městě Riverside. Její matka se jmenuje Sara Cargill a její otec, John Lee, pracuje jako DJ. Amy má bratra Robbyho, který se narodil s epilepsií, a dvě sestry, Carrie a Lori. Měla také třetí sestru, která zemřela v roce 1987 ve věku 3 let na neidentifikovanou nemoc. Devět let se učila hrát na klavír. Mnohokrát se s rodinou stěhovala (Florida, Illinois), ale nakonec se usadili v arkansaském městě Little Rock, kde skupina Evanescence začala. V roce 2000 vystudovala akademickou školu Pulaski, a krátce chodila na Middle Tennessee State University.

Amy je předsedkyní mezinárodní kampaně Out of the Shadows, jejíž cílem je podávat lidem informace o epilepsii.
John LeCompt
(2002 - současnost)
- kytara

John Charles LeCompt se narodil 10.3. 1973 v arkansaském Little Rocku. Hrál ve spoustě kapel, od neznámých a bezejmenných, až po multi-platinové. Jedním z jeho hlavních společníků je Rocky Gray, který Johnovi často pomáhá v různých projektech.
Terry Balsamo
(listopad 2003 - současnost)
- kytara

Terry Balsamo se narodil 9.10 1973 v Jacksonville na Floridě. Svou hudební kariéru začal ve skupině Limp Bizkit, kterou opustil několik let před nahráváním jejich debutového alba 3 Dollar Bill Y'All (1997). Později, roku 1999 se Terry spojil s rockery z Jacksonville (Scooter Ward, Sam McCandless, Jeremy Marshall a Kelly Gates) a založili spolu kapelu Cold. Po Moodyho náhlém odchodu z Evanescence, Terry doplňoval skupinu během jejich turné, a když se budoucnost Cold náhle zdála být problematická, přestoupil do Evanescence natrvalo. Stal se hlavním společníkem Amy Lee a spolupracoval při psaní písní k novému albu The Open Door (2006).
Rocky Gray
(2002 - současnost)
- bicí

Rocky Gray se narodil 2.7. 1974 jako William Gray v Jacksonville. Na arkansaské metalové scéně se objevil na počátku 90.let. Píseň My Tourniquet, kterou napsal v death metalové skupině Soul Embraced, byla později předělána a převzata skupinou Evanescence, když se stal jejich členem. Rocky je ženatý a má dvě děti, Abrahama a Madison. Nyní žije v Little Rocku.
Tim McCord
(srpen 2006 - současnost)
- basová kytara

Tim McCord se narodil 29.6. 1979 v kalifornském hlavním městě Sacramento. V kapele nahradil basistu Willa Boyda. Dříve byl Tim známý jako kytarista ve skupině The Revolution Smile (2000 - 2004).

Bývalí členové

Ben Moody
(červenec 1994 - říjen 2003)
- kytara, bicí, basová kytara, klávesy
- spoluzakladatel kapely

Ben Robert Moody III. se narodil 22.1. 1981 v Arkansasu, ve městě Little Rock. Je spoluautorem mnoha známých písní, včetně My Immortal. Ze skupiny odešel během evropského turné v říjnu 2003 po rozporu s Amy v jejich tvorbě. Po odchodu z kapely spolupracoval se zpěváky, jako je Kelly Clarkson, Anastacia, nebo Avril Lavigne, a také s Davidem Hodgesem.
William Boyd
(červen 2003 - červen 2006)
William James Boyd se narodil 27.4. 1979 v arkansaském městě Little Rock. Hrál v místních kapelách, jako jsou The Visitors a Lucky Father Brown. Již před tím než se stal členem Evanescence, spolupracoval při psaní jejich dvou nevydaných písní, October a So Close. Ze skupiny odešel, protože chtěl namísto turné zůstat blízko své rodiny.

David Hodges
(1999 - prosinec 2002)
David Hodges se narodil v arkansaském městě Little Rock. Skupinu opustil po dokončení alba Fallen. Důvodem jeho odchodu byl fakt, že chtěl hrát křesťanské rockové písně, čímž se dostal do rozporu s ostatními členy kapely, Amy a Benem, kteří sice jsou křesťané, ale co se týče hudby, chtěli aby se jejich styl ubíral jiným směrem. Po odchodu z Evanescence si založil svou vlastní kapelu, Trading Yesterday
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama