Biografie

7. dubna 2007 v 17:48 | Nicoolka
EVANESCENCE
(ev'e-nes'ens): rozptylování, nebo mizení jako pára
Ačkoli může název skupiny označovat náhlé zmizení, jejich hudba je předurčena k dlouhé životnosti. Fallen, debutové album téhle talentované čtveřice z Little Rocku v Arkansasu, je silně emotivní nahrávka, provázená nadpozemským hlasem Amy Lee. "Jsme rozhodně rocková kapela," říká dvacetiletá Amy. "Hrajeme epickou, dramatickou a temnou rockovou hudbu."
Skupinu založila Amy Lee společně s kytaristou a skladatelem Benem Moodem. Seznámili se ve svých mladistvých letech. "Byli jsme na táboře," vzpomíná Ben. "Zaslechl jsem tam Amy, jak hraje na klavír Meat Loafovu skladbu I'd Do Anything for. Tak jsem ji oslovil, a ona mi začala zpívat. Úplně mě okouzlila a já jsem ji přemluvil, abychom společně založili kapelu." Od té doby si spolu v muzice výborně rozuměli. "Máme naprosto stejné hudební cítění," říká Ben. "Když skládáme písně, skvěle se při tom doplňujeme."
Evanescence se poprvé ukázali v Little Rocku, na konci 90. let. Jak se dá předpokládat, vzhledem k jejich druhu hudby to neměli v oblastech středozápadní Ameriky jednoduché. "Lidé zde poslouchají death metal, nebo lehčí muziku," vysvětluje Amy. "Vlastně ani nevím o žádné zdejší kapele, která by ve svém čele měla zpěvačku."
Ovlivněni širokým spektrem umělců jako je Bjork, Danny Elfman a Tori Amos, začali vydávat svá první EP. Ačkoli neměli živá vystoupení, začali si i tak budovat reputaci.
"Byli jsme hodně v ústraní," vzpomíná Ben. "Naši druhou, sedmiminutovou gotickou skladbu Understanding, začali z nějakého důvodu často vysílat v místním rádiu. Získali jsme ve městě popularitu, ale nikdo vlastně nevěděl, kdo jsme a kde nás najít. Příčinou toho bylo, že jsme si nikdy nemohli dovolit vlastní vystoupení. Byli jsme jen my dva a neměli jsme peníze na muzikanty, kteří by s námi odehráli koncert."
Producentem alba Fallen, které vzniklo v Los Angeles, byl Dave Fortman. Na tomto albu se jim úspěšně podařilo udržet rovnováhu mezi jemnou krásou a přirozenou tvrdostí. Typickou skladbou tohoto alba je baladicky laděný, rockový "Bring Me To Life," na němž pěvecky hostuje zpěvák Paul McCoy ze skupiny 12 stones. Tato píseň hraje také velkou roli ve filmu Daredevil a na jeho soundtracku.
"Bring Me To Life je o nalezení něčeho nebo někoho nového, co ve vás probudí dosud nepoznané pocity," říká Ben. "Objevíš svět který je větší než jen bublina, ve které jsi se dosud pohyboval." Dalšími předními songy alba jsou Tourniquet a Haunted. "Je to píseň, pro nás typická," říká Ben o druhé zmiňované skladbě. "Je to obraz toho, o co jsme usilovali po zvukové stránce."
Evanescence píšou texty o tématech od lásky, temnoty, až po zoufalství a beznaděj. Ale skupina trvá na tom, že její poselství je pozitivní. "Podstatou naší kapely je dodat lidem pocit, že nejsou sami kdo prožívá špatné pocity, bolest, nebo cokoliv čím zrovna procházejí," vysvětluje Amy, která napsala většinu textů. "To je život, to je lidský úděl. Nejsou sami, my tím procházíme také."
Živě Evanescence vystupuje jako kvarteto včetně kytaristy Johna LeCompta a bubeníka Rockyho Graye. "Jako kvarteto jsme schopni přenést naše složité harmonie a instrumentace z desky na pódium," zdůrazňuje Ben. "Jsme velmi vděční za to, kam jsme se dostali. Dnes je hudba plná teenagerských produktů a my jsme rádi, že jsme získali jejich přízeň. Nezkoušíme prodávat co nejvíce desek, píšeme ze srdce."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama